ABODI DÓRA
Tervezői/Márka név: ABODI
Tervezői leírás: Abodi Dóra erdélyi magyar tervező, art director művészcsaládba született, gyermekkora óta érdeklődik a művészet és a tervezés iránt. Divattervezést tanult Budapesten és Milánóban. 2009 óta divattervezéssel és textiltervezéssel foglalkozik és sikerrel építi a mára nemzetközi hírnevű ABODI brandet, mellette pedig különböző izgalmas kreatív projektek art directoraként is dolgozik.
Látványterv név: Magyar mondabeli lények
Látványterv leírás: Amikor a magyarok több mint 1000 évvel ezelőtt megérkeztek a Kárpát-/Pannon-medencébe, mondabeli lényeket tiszteltek, a világ keletkezéséről, szerkezetéről és működéséről alkotott elképzeléseket, amelyek általában egységes mitológiát alkottak. A mitológiai lények tovább éltek a magyar népmesében és népművészetben, az irodalomban és a képzőművészetben is. Az ABODI jól ismert a divatban, a márka DNS-e az erdélyi mitológián/mondákon és kulturális örökségen alapul. A tervező célja a márka DNS-ének átültetése a belsőépítészetbe azáltal, hogy az egyik legősibb anyagot, az agyagot ősi állatistenekké formálja.
A gyűjtemény főszereplőit mítoszok és népmesék ihlették:
A hétfejű sárkány: A magyar kultúrában a sárkány a mítoszok és legendák ősi sárkánya, isteni szörnyeteg és kincseket őrző lény, leggyakrabban szárnyas, pikkelyes hüllő formájában, de egyes esetekben megjelenése kombinálja más lények egyesített tulajdonságait.
A macska: emberi metamorfózisa a magyar népmesék állandó motívuma, hol boszorkányos, elátkozott, hol szerencsés fordulatok okozója.
A Hold és a Nap: az erdélyi népművészet uralkodó jelképei, akár a székely zászló része.
A sellő a magyar népművészetben többször megjelenik, Erdélyben a templomokban számos sellőfestmény található a mennyezeti fazettákon, valamint kerámia sellőket készítettek a függönyök díszítésére.
Népmeséink különös alakja a táltosló, amely repülni és beszélni tud, az eseményeket előre látja, tüzes parazsat eszik, segíti a hőst a párviadalokban és abban, hogy eltűnt feleségét megtalálja. Ugyanúgy az egyszrvú is megjelenik a mondavilágban, magyar címerpajzsok, református templomok fazettáinak díszítője, a szányas, egyszarvú bölcs lény pedig az ABODI ikonja, védjegye.
Az ABODI mondabeli kaspók magyar agyagból készülnek, mázzal színezve. Mérete 30-45-50 cm magas, szélessége alaktól függő.
A termék funkciója és felhasználásának módja: a kollekció darabjai kaspók, a lakberendezés és az otthonok egyik legnépszerűbb funkcionális kerámiája. A kortárs lakásokban minden részletre figyelnek és a kaspók olyan tárgyak, amelyek akár a virág kompozíciók, akár a kandallók, akár a vitrinek, sideboardok elengedhetetlen kellékei.
Leendő gyártói kritérium: Környezetvédelmi szabályok betartása, magyar agyag használata, széleskörű tapasztalat kerámiagyártásban.
TEÁOR kód: 2341 Háztartási kerámia gyártása
Elérhetőség:
További cikkek

Új programmal segíti a kreatívipari vállalkozások külpiacra lépését az MDDÜ

Nemzetközi elismerés a Budapest Select kiállításnak
