Dukai István
A TERVEZŐRŐL
DUKAI István (1987, Zenta, Jugoszlávia) grafikus és vizuális művész, jelenleg Budapesten él és dolgozik. Számos európai divat- és designer márka vezető grafikusa és művészeti vezetője. Munkái több jelentős magángyűjteményben is megtalálhatók. Művészete a geometrikus hagyományokban, a konstruktivizmus filozófiájában, az op-artban, de leginkább a minimal artban gyökerezik. Kompozícióinak alapelve a redukcionizmus, amely a természeti elemek geometrikus formákká való stilizálásán és ezek változatos kombinációin alapul. Művészetében a képzőművészet érzékisége, az építészet komplexitásával és a formatervezés szisztematikus szemléletmódjával egyesül.
A KIÁLLÍTOTT TÁRGYRÓL
FORMA V3-2 (Distortion Series)
Ebben a 2024-ben elkészült alkotásban a művész szoftveres és a fizikai roncsolás gesztusaival értelmezi újjá az általa felkutatott, talált tárgyakat. Ez a mű digitálisan készült, hagyományos, kézi nyomdatechnikával és anyagokkal vegyítve, kontrasztot, kettősséget előidézve. Ez a kettősség a kibertér és a valóság, a digitális és az emberi kapcsolatok határaival és találkozási pontjaival való foglalatosságot hangsúlyozza. A sötét és világos színek, a sűrű, zavaró vonalak közötti kontraszt uralja a művet. Ezek az ellentétek nem csupán egymás mellett léteznek, hanem kölcsönhatásuk alapvető fontosságú annak a vizuális nyelvnek a megfogalmazásában, amellyel a nyugalmat és a zaklatottságot, az életet és a halált fejezi ki az alkotó. A természetes, mulandó anyagok eredendő szépségének kinyilvánításaként is felfogható ez az alkotás, amely mögött szigorú kompozíciós struktúra húzódik meg, amely ellentétben áll a választott médiumok evilági múlandóságával és a konstruktivizmus művészettörténeti hatására utal.
anyag: kézzel szövött, természetes cserzőanyagokkal színezett lenvászon, akril
méret: 130 x 110 cm
HEART & CHERRY GALLERY
Az alkotást reprezentáló galériát, a HEART & CHERRY-t Sárvári Zita alapította 2020-ban, hogy feltörekvő művészeket, friss és új látásmódokat mutasson be, illetve konceptuálisan vezetett és kontextuálisan tudatos platformot biztosítson a kortárs képzőművészeti alkotások számára. Az újgenerációs gyűjtők, kurátorok és alkotók számára nyújt szellemi keretet a szokványostól eltérő módon, kreatívan gondolkodva. A szabad együttműködések erejét hirdetve, a kulturális tárgyak jelentőségét tisztelve a magyar képzőművészet finom, de kiemelkedő hangjait gyűjti össze friss szemléletmódú művészeti programja során.
KAPCSOLAT
További cikkek

Folytatódik a Creative Forum: Fókuszban a nemzetközi pályázatok és együttműködési lehetőségek

Reflektorfényben a régió designja: már lehet jelentkezni a 360 Design Budapestre
