InnoSteel Kft.
- Mit csinál a Innosteel Design?
Az INNOSTEEL DESIGN brand életre hívását a fémek iránti rajongásom ihlette. Kezdetben leginkább belsőépítészeti projekteken dolgoztunk, majd folyamatosan fordult a figyelmünk a kertépítészet irányába. 2020-tól a Magyar Kertépítők Országos Szövetségének vagyunk a tagjai. Folyamatosan nyomon követjük a zöld szakma alakulását, illetve rendszeresen részt veszünk konferenciákon, workshopokon előadóként is. Napjainkban egyre nagyobb hangsúlyt kapnak az épített környezetbe beemelt zöldfelületek, ezáltal pedig városaink visszakapcsolása az ökoszisztémába. Ehhez a törekvéshez kívánunk mi is csatlakozni az Innosteel Design Gourmet termékportfólió létrehozásával, mellyel zöldfelületek kialakításához kínálunk időtálló és személyre szabható termékportfóliót. Célunk szerepet játszani az élhetőbb és fenntarthatóbb városok létrehozásában, termékfejlesztéseinkkel támogatni ezt a törekvést. A termékvonal alapját az emelt ágyás elemek és rendszerek képezik, a portfólió többi eleme az ehhez kapcsolódó terek funkcionális és harmonikus berendezését szolgálják.
- Jellemzően milyen munkafolyamatokat végeztek?
Ügyfeleinket a gondolat megszületésétől kezdve igyekszünk támogatni gyártástechnológiai, szakmai tanácsokkal, hogy a tervezési folyamat minél gyorsabb és gördülékenyebb legyen. Ezt követően mi készítjük el a műszaki rajzokat, koordináljuk a teljes gyártási és helyszíni kivitelezési folyamatot.
- Hogyan jelenik meg a fenntarthatóság a gyártási tevékenységetekben?
A teljes portfóliót a zöld felületek és az élhető városi teraszok, külső környezet létrehozásának vágya ihlette. A fenntarthatóság gondolata már a tervezési folyamatnál megjelenik, a kialakított moduláris portfólió több ponton támogatja a fenntarthatóságot. Az anyagfelhasználást optimalizálni tudjuk, amivel csökkenthető az erőforrás-pazarlás és a hulladék mennyisége. A modularitás lehetővé teszi a termékek egyszerűbb javítását, frissítését, számtalan lehetőséget biztosítva ezzel az újrahasználati életciklusban. A helyszíni szerelés gyorsan, por és zaj mentesen tud megtörténni, valamint a felhasznált fémek újrahasznosíthatók, így csökkenthető a környezetterhelés. A moduláris termékek egyszerűbben szállíthatók és tárolhatók, mivel kisebb, könnyebben kezelhető egységekre bonthatók. Ez csökkentheti a szállítási költségeket és az ezzel járó környezeti terhelést. Annak érdekében, hogy a fenntarthatósággal kapcsolatos gondolatokat minél pontosabban be tudjam emelni tevékenységünkbe, a 2023/2024-es tanévben elvégeztem a GREEN BUSINESS ACADEMY CSM fenntarthatósági menedzser képzését.
- Az egyedi gyártás mellett a sorozatgyártást is tervezitek bevezetni. Mi ennek az oka?
Szeretnénk ügyfeleinknek minél több inspirációval szolgálni a fémek felhasználásának lehetőségeiről, illetve a moduláris termékportfólióval együtt járó fenntarthatósági szempontok a sorozatgyártással még inkább meg tudnak valósulni.
- Miért jelentkeztetek a mentorprogramba?
A mentorprogramba történő jelentkezést kettő szempont motiválta. Az egyik ilyen szempont volt a mentoráltakkal történő kapcsolatépítés lehetősége. Másrészt az motivált, hogy a mentorok új nézőpontokat és megközelítéseket hoznak be egyes témakörök kapcsán, ami segítséget nyújt abban, hogy más szemszögből lássunk területeket, és így gyorsabb, hatékonyabb megoldást találjunk a kérdéseinkre.
- Mit gondolsz, miben tudott legtöbbet segíteni számotokra a mentorprogram?
Több élmény és gondolat is elevenen él bennem a mentorprogram kapcsán. A legelső találkozás úgy gondolom nagyon meghatározó volt minden mentorált számára. Hasonló gondolatokkal, célokkal rendelkező vezetőkkel történő személyes találkozás és beszélgetés lehetősége ritka kincs a rohanó hétköznapokban. Úgy gondolom mindannyiunk számára nagyon tartalmas beszélgetés bontakozott ki Dr. Sólyom Andrea vezetésével, moderálásával. A teljes mentorprogram felépítése nagyon sokszínű volt, segíteni tudott mind a nagyobb célok és lehetőségek körvonalazásában, mind a kisebb, operatív kérdések megválaszolásában.
- Van-e olyan új partnerkapcsolatod, ami a gyártói mentorprogram során jött létre? Más gyártóval, mentorral vagy esetleg tervezővel?
Igen, természetesen. A program lehetőséget adott arra, hogy nagyon sokszínű területről érkezett gyártók és mentorok ismerkedhessenek meg egymással. Ez önmagában hordozza a kreatív kapcsolódási lehetőségeket, melyeknek az alapjait a mentorprogram biztosította számunkra.
- Milyen jövőbeli terveid vannak a vállalkozást illetően?
A vállalkozást illetően az említett termék portfólió piacra történő bevezetésén dolgozunk. Ennek a célnak az eléréséhez sok tudásanyagot és inspirációt biztosított számunkra a program.
További cikkek

Reflektorfényben a régió designja: már lehet jelentkezni a 360 Design Budapestre

360 Design Budapest 2025 – A jövő designereit keresi a Budapest Design Week egyik kiemelt kiállítása!
