SoundWool
A MÁRKÁRÓL
A SoudWOOL brand kiemelt célként tűzte ki a természetes alapú, vegyszermentes textilipari termékek előállítását. A márka egymásra épülő fejlesztési irányait az alapító, Temesi Apol tematikus kutatásai határozzák meg. A gyapjú akusztikai panelek színskálájának kialakítása során az ehhez kapcsolódó környezetet szennyező ipari problémák egy újabb fejlesztendő területre hívták fel a figyelmet a brand számára.
A 2022-ben elindított tematikus kutatás a növényi színezés kortárs alternatív alkalmazásának lehetőségeit kezdte feltárni, amely elsőként a regionálisan ismert festőnövények alkalmazhatóságát vizsgálta. Ehhez kapcsolódóan mélyedt el Apol a hazai invazív növények ökológiai problémát okozó jelenségében. A Your Nature projekt, amely évszakonként járja körbe és tárja fel az invazív növényekben rejlő festőnövény potenciált, egyben szakmai diskurzust indít az ökológiai jelenség és a textilipar kapcsolódási lehetőségéről.
A TERVEZŐRŐL
Temesi Apol a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen textiltervező művészként végezte tanulmányait, 2014-ben diplomázott. Ezt követően a MOME Doktori Iskolájának Doctor of Liberal Arts (DLA) hallgatója volt, 2022 tavaszán védte meg doktori címét. Kutatási területe a helyreállító nyersanyag-centrikus tervezés. Tervezőként a természetes, megújuló nyersanyagokra fókuszál, munkáiban a regionális textilipari gyapjúmaradékok felhasználhatóságára keres megoldásokat.
Innovatív anyagfejlesztésével, melyben gyapjú akusztikai paneleket fejleszt, 2018-ban a Climate-KIC Accelerator program többszörös díjazottja volt, 2020-ban a Climate-KIC Retrofit nemzetközi klíma-innovációs versenyen nyert díjat. A SoundWOOL brand alapítója, amely 2022-ben elnyerte a BIG SEE Product Design kategória díját. 2024 óta Homo Faber tag.
A KIÁLLÍTOTT TÁRGYRÓL
Your Nature project / Winter
A SoundWOOL akusztikai panelek zengéscsillapító hatású belsőépítészeti fali burkolatok. Előállításuk saját gyártástechnológián alapul, amely a regionális textilipari gyapjú hulladék visszaforgatásával és a nyersanyag újraértelmezésével valósul meg. Az anyagfejlesztés eredményeként egy porózus, alaktartó, különleges textúrával rendelkező anyag jön létre, amely teljes mértékben visszaforgatott gyapjú felhasználásával valósul meg. A moduláris rendszer lehetővé teszi a belső terek adottságaihoz való alkalmazkodást, a számtalan mintavariáció pedig minden helyzetben egyedi megjelenést biztosít. A lokális, megújuló nyersanyagot újra pozícionáló akusztikai burkolatok kiváló zengéscsillapító hatásukkal kompromisszumok nélkül képesek fenntartható alternatívát kínálni, miközben a well-being nézőpontjainak is megfelelnek.
KAPCSOLAT
További cikkek

Folytatódik a Creative Forum: Fókuszban a nemzetközi pályázatok és együttműködési lehetőségek

Reflektorfényben a régió designja: már lehet jelentkezni a 360 Design Budapestre
