Thinwood Kft.
- Mesélnél egy kicsit a tervezési folyamatokról?
A vásárlóval való személyes találkozás során közösen megtervezzük a szemüveget, kitérve minden apró részletre: a formára, a színre, mintára, alapanyagra, sőt arra is, hogy mi lesz a szemüveg funkciója. A személyes konzultációt követően hozzákezdünk a sablonkészítéshez. Ekkor már az előre megbeszéltek alapján elkészült keretminták közül lehet kiválasztani a végső terméket. A gyártás során a legújabb technológiákat és a tradicionális szemüvegkészítés folyamatait ötvözzük. Innovatív anyagokat használunk, így egyedi és tartós szemüvegeket alkotunk. A személyes konzultáció része, illetve utolsó lépese a sablonkészítés, aminek segítségével kvázi megpróbálhatja a leendő tulajdonos a tervezett keretet (a pontos forma, méret és szín szerint).
- Kik a célközönsége a Thinwood márkának?
A Thinwood márka azoknak szól, akik értékelik a magas minőséget, az egyedi design-t és a fenntarthatóságot. Vásárlóink olyan emberek, akik nemcsak szemüveget keresnek, hanem egy személyre szabott luxusélményt, ahol a funkcionalitás és az esztétikum tökéletes harmóniában van.
- Mi az, ami az elmúlt években kiemelkedő jelentőséggel bír számotokra?
Amire igazán büszkék vagyunk az elmúlt évekből az az, hogy 2023 augusztusában sikerült megnyitni a SzemüvegSzabóság utcafronti üzletét a második kerületben a Keleti Károly utca 6-ban. Nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy évről évre meg tudjunk újulni és fejlődni. Az innovációk egy része a gyártásban mutatkozik meg, mint például újabb és újabb alapanyagok, szériák tervezése és megalkotása. Igyekszünk olyan együttműködéseket kötni, amik figyelemfelkeltőek. Dolgoztunk együtt divattervezővel, zenésszel, illetve más művészeti ágakból érkező alkotókkal is kollaboráltunk már.
- Ha jól tudom, a Thinwoodnál különböző szériás termékek vannak. Bemutatod ezeket röviden?
Igen, jelenleg 3 különböző szériával dolgozunk az alapanyagok tekintetében.
A Thinwood széria anyaga fa kompozit, amely lehet egyszínű, de bármilyen más mintát és színt is lehet rá nyomtatni. A Thinwood egy saját fejlesztésű alapanyag, melyet azzal a céllal alkottunk meg, hogy könnyűek legyenek a keretek. A Chrome széria alumínium textilből készül, felülete fényes, és egyszínű. A harmadik, Acryl széria modernebb, tartósabb és merevebb alapanyagból készül. Ezeknél a kereteknél a szín- és mintaválaszték limitáltabb, viszont a vásárlói igényekkel jobban összhangba hozható. Az Acrylt ketté választjuk, egyszínű (úgynevezett alapkollekciós színekre) és a mintásokra, amik limitáltan elérhetőek (vagyis egy-egy alapanyag lapból kb 3-4 db került legyártásra).
- Mesélnél egy kicsit az általatok rendezett szemüvegkeret tervező versenyről?
A Thinwood évente megrendezi a szemüvegkeret tervező versenyt, amelynek célja, hogy lehetőséget biztosítson fiatal és tehetséges tervezőknek bemutatni kreativitásukat. A verseny során a résztvevőknek fenntartható és innovatív alapanyagokból kell dolgozniuk, miközben figyelembe veszik a minimalista eleganciát és a személyre szabott dizájn iránti igényt. A legjobb tervek bekerülnek a Thinwood SzemüvegSzabóság kollekciójába. Az mindenképpen fontos, hogy mindig adott személyeknek kell a keretet tervezni, így nem elég csak egy formát vagy mintát kitalálni, hanem valamennyire meg kell ismerni az adott személyt, amihez igyekszünk minden segítséget megadni.
- Jelenleg egy kisebb vállalkozásként működtök, terveztek bővítést, új termékek fejlesztését?
Természetesen tervezzük mind a csapat, mind a gyártás bővítését, fejlesztését. A csapat szempontjából új üzletvezetők kollégánk szeptemberben érkezik, az új termékek pedig a nyár végén, illetve ősszel fognak debütálni.
- Miért jelentkeztetek a mentorprogramba?
A mentorprogramba azért jelentkeztünk, hogy megismerjünk más gyártókat is, illetve olyan mentorokat, akik tudnak minket a jövőben valamilyen formában támogatni.
- Melyik volt a leghasznosabb workshop számotokra?
Számunkra Papp-Váry Árpád marketing témában tartott előadása volt.
- Van olyan új partnerkapcsolatod, ami a gyártói mentorprogram során jött létre? Más gyártóval, mentorral vagy esetleg tervezővel?
Igen, Pajor Zsuzsannával, aki a márkafejlesztésben nyújtott segítséget a mentorprogram során, még mindig együtt dolgozunk.
- Milyen terveitek vannak a mentorprogramot követően, hogyan tervezitek hasznosítani a tanultakat?
Szeretnénk, ha a SzemüvegSzabóság külföldön is megvetné a lábát, ennek első lépéseként Bécsben szeretnénk egy új üzletet nyitni. Ebben később sokat segítenek majd a mentorprogram során tartott előadások, amik a külpiacról, külföldi piacra lépésről szóltak.
További cikkek

Reflektorfényben a régió designja: már lehet jelentkezni a 360 Design Budapestre

360 Design Budapest 2025 – A jövő designereit keresi a Budapest Design Week egyik kiemelt kiállítása!
