Tilia 2002 Bt. és Ulmann István
Pet Flat - intelligens kutyaház
Tilia 2002 és Ulmann István együttműködésének célja, hogy olyan otthont készítsenek a házi kedvenceknek, ami funkcionális, esztétikus, intelligens és akár önfenntartó is. A Pet Flat kutyaház az újrahasznosított anyagfelhasználásával oldja meg a fenntarthatóság kihívását, miközben egy olyan design bútort testesít meg, amely nemcsak megkönnyíti az eb és a gazdája életét, hanem a mindennapok díszévé is tud válni.
A gyártó: Tilia 2002 Bt.
A TILIA 2002 BT-t 18 évvel ezelőtt alapították, azzal a céllal, hogy az az asztalos szakmában illetve belsőépítészet területén szerzett tapasztalataikkal segítsék mások munkáját, valamint elkezdhessék saját családi vállalkozásukat. Két fő tevékenységre osztható működésük, amiből az egyik a bútoripari alapanyagok, alkatrészek kiskereskedelme. Beszállítóik között megtalálható szinte az összes olyan nagy cég, amelyek termékei nélkül nem létezhet bútor kiskereskedelem. Másik kiemelt tevékenységi körük az egyedi bútorok és belsőépítészeti kialakítások tervezése, kivitelezése. A terveket átbeszélése, 3D-s műhelyrajzokat készítése fontos számukra, annak érdekében, hogy az ügyfél a terveinek, elképzeléseinek, elvárásainak megfelelő produktumot kapjon. Műhelyükben az alapvető bútorgyártáshoz szükséges gépek találhatóak. A géppark fejlesztése folyamatosan történik, amellyel a pontosságot, hatékonyságot tudják növelni. Átlagosan 8-10 fős létszámmal dolgoznak. A képzett, tapasztalt kollégák mellé fiatal kollégákat is alkalmaznak, annak érdekében, hogy a szakképzés során nem elsajátítható gyakorlati tudásátadás is megtörténjen.
A tervező: Ulmann István
Ulmann István a Pet Flat kitalálója építészmérnökként végzett a Szent István Egyetem Ybl Miklós építéstudományi szakán, majd Tervező építészmérnök Mester fokozatot a Pécsi Tudomány Egyetemen. Tanulmányai során egy évet a valenciai Universidad Politecnica de Valencia egyetemen töltött, és számos külfödi workshopon és kiállításon vett részt. 2015-ben saját workshopot tartott az EASA Malta kereti között, amin több mint 600 európai hallgató vett részt. Munkái voltak kiállítva a Velencei Biennálén és az I. Nemzeti Szalonon is. Építész pályafutását a Bord Építészstúdióban kezdte, ahol több hazai és nemzetközi pályázaton indult és pályázott sikeresen többek között a decreceni Nemzetközi Iskola, az Aquaticum Strandfürdő, és a Nemzeti Korcsolyaközpontra kiírt pályázaton. Részt vett a Budapest 2020 olimpiai pályázat teljes építészeti koncepciójának kialakításában és tervezésében. 2018-tól saját építészirodát indított, ami többek között építészettel, belsőépítészettel, installációk, kiállítási pavilonok tervezésével és bútortervezéssel foglalkozik.